Şirince'de teknik nedenlerle radyo dinleyemeyen üyelerimize açıklamalar

Öncelikle sitemize üye olmuş olmalısınız. Çünkü sohbet odasında sitemize üye olduğunuz takma adınız otomatik olarak tanınacaktır. Şirince Sohbet odasına girebilmek için sitemiz üyeliği gereklidir.

Sitemizde radyo ve sohbet odası aynı sayfada bulunmaktadır. Sohbet Odasının hemen altında Radyo bulunmaktadır. Radyo açık olduğu zamanlar orada bir hareket vardır.

Radyo dinleyebilmek için bilgisayarınızda Flatcast programı kurulu olmalıdır. Aşağıda Flatcast programını nasıl kurmanız gerektiği anlatılmaktadır.

1. Çözüm: Bilgisayardaki tarayıcınız EXPLORER ise:

Şirince'de radyo sayfasına girdiğinizde size otomatik olarak (büyük ihtimalle ingilizce) bir sürü (saçmalık?) şey soracaktır ve sizden onay isteyecek ya da ActiveX i bilgisayarınıza kurun diyecektir.
(Genellikle Explorerde adres çubuğunun altında şerit gibi bir pencere açılır ve orada sorar.)

Yok yazdıklarınızı üçüncü kişiler görebilir de... gibi... (herhalde yani, sohbet odası da var orda...) Ayrıca sayfa içeriğini görüntülemek için Flatcast eklentisi gerekir, kurmak istiyor musunuz gibi bir soru da gelebilir. Ya da radyonun olduğu bölümde buna benzer bir açıklama ve Flatcast'ı kurma linki göreceksiniz. Her durumda Flatcast'ı bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

Kısacası karşınıza çıkacak sorulara (İngilizce olabilir) olumlu yanıt vererek gerekeni yapmalısınız.

Explorer tarayıcı sürümlerinin çok ve çeşitli olması nedeniyle bizim burada resimli anlatımımız zor. Yukarıdaki açıklamalarımızdan yola çıkarak ve gerekeni yaparak Explorer ile Şirince Radyo'yu duyabileceğinizi umuyoruz.

2. Çözüm: Bilgisayarınıza Firefox tarayıcısını kurmak ve Firefox ile Şirince Radyo'yu dinlemek.

Bunun için aşağıdaki işlemleri sırasıyla eksiksiz yapınız:
İnternetten Firefox'u (Türkçe) buraya tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz ve bilgisayarınıza kurunuz.
Daha sonra yine buraya tıklayarak Flatcast'ı bilgisayarınıza kurunuz.

Bilgisayarınızı yeniden çalıştırdıktan sonra Firefox tarayıcısı ile Şirince'de üyelik girişi yapınız, sonra Sohbet Odası ve Radyo'ya geliniz. Sohbet Odası'nda sorarak radyonun açık olduğundan emin olunuz.

Şirince Radyo'da iyi dinletiler, Sohbet Odası'nda iyi sohbetler diliyoruz.

Şirince Paylaşım
www.sirince.net