Şirince Ana Sayfa - Şirince Haber - Şirince Şiir - İletişim

Açılış sayfanız yapın Sık kullanılanlara Ekle Bize Yazın Sitede Aratınız Sirince_TV İçimizi Acıtan 19 Gerçek! http://arsiv.sirince.net/images/on/10.png  Dayanışma için yıldıza tıklayınız. Devrimci Siteler i ziyaret et
Polis cinayetlerine son! 
Home Ana Sayfa Downloads Dosya İndir Downloads Forum Forums Radyo - Sohbet Sohbet Your Account Hesabım
Ana Menü
 Şirince Menü
 Tanışalım
 Şirince'den
 Oda TV'den 
 Şirince Damar
 Seçmeler
 Şirince Arşivi
 Devrimci Basın
 Bağlantılar
 Konuk Defteri
 Şirince'ye Yaz
 Hosting  
 Şirince Hosting
 Şiir
 Şiirler Anasayfa
 Şiir Ekle
 Bütün Şiirler
 Şair Listesi
 Şair Ekle
 Açıklamalar
 Yazarlar
 Alev Kutluözen
 Ali Solmaz
 Arzu Kır
 Ayhan Tırıç
 Bülent Tekin
 Esen Yel
 İlhan Büyükcebeci
 İsmail Karayılan
 Mahmut Halil Can
 Mürüvvet Yılmaz
 Necmi Otçu
 Nurettin Kurtuluş
 Onur Çağlar
 Sibel Özbudun
 Tamer Uysal
 Temel Demirer
 Turgay Delibalta
 Turgay Usanmaz
 Yavuz Kalkan
 Okuyalım  
 Aşk / Sevgi
 Devrim Tarihi
 Eleştiriler
 Genel Kültür
 Efsaneler
 Sağlık
 Gülelim
 Kadın
 Haberler
 Kitap Tanıtımı
 Şirince'den
 Aşuremiz
 Ansiklopedi
 Eğlence
 Resim, Fotoğraf, E-Kart
 Ayrıntılı E-Kart Sitemiz
 Oyunlar
 Üyeler
 Hesabım
 Mesajlarım
 Üye Listesi
 Şirince Grup
 Paylaşalım
 Tavsiye Et
 MİNİ SOHBET
 İstatistikler
 En iyi 10
 Anketler
 Genel İst.

Siteye toplam hit
Şu ana kadar
18145976
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Mart 2001

Müzik DinleBağlantılar
Toplam Site: 196
Toplam Kategori:7
Toplam Ziyaret:113470

 İsmail Beşikçi..
 www.AhmetKayaFan.n..
 Kızıl Can Yıldız..
 Sol Yayınlar Onlin..
 Turkish Language L..
 Oyunlarla İngilizc..
 Türkçe Dersleri..
 Serkan Engin'e ait..
 Gnoxis..
 Toplum Düşmanı..
 TSİP..
 Evrim Teorisi..
 olhayat..
 Paylaşım Radyo..
 Ortak Paylaşım..

 usanmazlar.....
 'Yasak Site'..
 Kızıl Bayrak..
 --Ozan Rap--..
 ÖzgürOkul.Org..
 yeni özgür haber..
 Yürüyüş..
 Milliyet..
 Eski Şirince..
 Fanatik..
 Turan Dursun Sites..
 Alevi Forumu..
 Halkın Sesi TV..
 Anarsi.org..
 Evrensel..

IP bilginiz
Merhaba, Misafir
ip: 44.200.25.51
ispniz: amazonaws.com
Server: compute-1

Temmuz Monarşisinin Altın Kaidesi BARAJ
Yazar: Arzu Kırarzukir gönderdi: "Gözümüz aydın! Türkiye kapitalizminin imam hatipli kadroları ve işbirlikçileri, bundan böyle, tek raporla onlarca baraj yapabileceklerini sanıyorlar. Örneğin, 15 Temmuz 2019 tarihli meşhur 4 nolu CBK ile Tarım ve Orman Bakanlığı'na transfer olan DSİ.25.Bölge Müdürlüğü'nce uygulanmak üzere, "Kuzey Ege Nehir Havzası Yönetim Planı Stratejik Çevresel Etki Değerlendirmesi (SÇED)Raporu"*ısmarlamışlar! "Kuzey Ege Nehir Havzası Yönetim Planı Nihai Raporu" ve "Stratejik Çevresel Etki Değerlendirme Raporu", Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa illeri sahil şeridinde, Kuzeyde Kazdağları, Güneyde Madra dağlarında ne kadar akarsu, çay, dere varsa üzerine (Reşitköy Barajı dahil) 25 baraj, 72 gölet projesini kapsıyor. Her biri için kendi özelinde inceleme, araştırma yapmaksızın, 25 baraj, 72 gölet için ayrı ayrı 97 SÇED raporu ve bunun için 97 şirkete 97 yetki külfetinden kurtarmışlar kamu maliyesini! Tek raporla çözmüşler! Dahice! Şeytanın aklına bile gelmez!


Temmuz Monarşisinin Altın Kaidesi BARAJ

Bunu, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa sahil şeridinde yaşayan, üreten yurtseveverler için, toprak ve su olmaksızın gerçekleşmeyecek, sağlıklı bir çevrede yaşam hakkının öznesi yurttaşlar için bir avantaja çevireceğiz: Bir SÇED Raporu varsa, 25 baraj 72 gölet için de bir tane SÇED raporunun iptali davası açmak yeterli olacak. Tek bir "Nehir Havzası" deyince, birkaç akarsu ve kollarının tek bir nehir havzası niteliğini kazanacağını düşündüklerinden değil! Bilal bile bu kadar aptal değil, sermaye hiç değil. Karşı tarafın (örgütsüz)aklını küçümsediklerinden! Yine örnek olsun; 26 Kasım 2021 günü, köylülerin yaptırmadığı ÇED Bilgilendirme toplantısından sonra, olmayan, "Reşitköy Göleti ve Bahadınlı Regülatörü Sulama Yıkama Eleme Tesisi Projesi ÇED Raporu"nu aramaya uzun bir süre devam edip, "kadere" boyun eğeceğimizi düşünmüş olmalılar. Yanıldılar.

2 Kasım 2021 t.de Valilik onayına sunulduğu anlaşılan; "Reşitköy Göleti ve Bahadınlı Regülatörü Sulama-Eleme-Yıkama Tesisi Projesi"**, BURÇED'in çabasıyla elde edilmiş, incelenerek halka anlatılmıştır. Yörüğü, Çepnisi, Türkmeni, Göçmeniyle yörede yaşayıp yaşatan, kendini ve şehirleri doyuran üreticiler, şimdiden kendilerini topraksız ve susuz bırakan, derelerini kurutan, verimi düşüren, geçmişlerini ve geleceklerini ellerinden alacak, çocuklarını yurtsuz bırakacak, "Kuzey Ege Nehir Havzası Yönetim Planı Stratejik Çevresel Değerlendirme Raporu", Tablo 3.12'de yer alan 25 baraj(dan biri Reşitköy Barajı) ve 72 göletin ihale ve inşasını ACİLEN DURDURULMASINI istemeye; vazgeçilemez, temel Yaşam ve Geçim hakkının kaynağı toprak ve suyu korumak amacıyla, Adil ve Etkili Bir Yargıya Erişim Hakkını kullanmaya karar vermişlerdir (AİHS.m.6, 1.nolu Ek Prot.m.1; Avrupa Su Çerçeve Prot.2000/60/CE, Any.m.5, 10, 36, 90/son vd.).
(...)
İptal isteminin konusu Tarım ve Orman Bakanlığı Su İşleri, "Kuzey Ege Nehir Havzası Yönetim Planı Nihai Raporu", 16 Aralık 2020; "Stratejik Çevresel Değerlendirme Raporu" 2021 tarihli olup; "bir nehir havzası için Su Çevre Direktifi kapsamında belirlenen hedeflere öngörülen zaman dilimi içinde nasıl ulaşılacağını gösteren bir belge" olduğu iddiasındadır. Oysa, kapsam, içerik, amaç, uygulama ve zamanlama açısından hiç bir benzerlik, hukuki ya da bilimsel ilişki yoktur, 2000/60/EC AB Su Çerçeve Direktifiyle arasında. Protokol'ün amacı kirliliğin önlenmesi, su kaynaklarının korunması; gerçekleşmesi 2015 yılı olarak öngörülmüştür. Türkiye kapitalizminin memurları, 2000 ve 2021 yılında, birden çok nehir havzasını "tek bir nehir havzası" ilan ederek, su kaynaklarını korumayı, kirlenmeyi engellemeyi, kentsel ve endüstriyel kirlenme kaynaklarını kurutarak değil, her bir su havzasına birden fazla baraj vb.yapılar inşa ederek su kaynaklarını kurutmayı, tarımı, hayvancılığı, doğal ve arkeolojik SİT'leri, yaşam ve geçim kaynağı toprak ve suyun yağmalanmasına kılıf dikmektedirler. Hem de, yetişmiş, alanında uzman personelin, özerk üniversite ya da TMMOB, TÜBİTAK benzeri kurum ve kuruluşların değil, yetki ve para karşılığı özel sermaye şirketlerine ısmarlanan Projeleri, 2000/60/CE Su Çerçeve Direktifi ile "kamuoyunu ve mahkemeleri yanıltma" kasdıyla, ilişkilendirmekle. " (12 Ocak 2022t.li İPTAL davası dilekçesi)

Bu kadar da değil, önce DSİ.GM sayfasından, ardından World Bank sayfasından, kredi alındığını öğreniyoruz; "Türkiye'nin Sulama Alt Yapısı Modernizasyonu"*** gerekçesiyle, Dünya Bankası'na 2 Milyon Doları Hibe, 250 Milyon Dolar borcumuz kadar yeni Projemiz olmalı! "Temmuz Monarşisi'nin altın kaidesi Mali Aristokrasi****nin oligarşik yapısını 'adalet, eşitlik ve mutluluk" kaynağı olarak kutsayan Harari"*****nin neden bestseller sattığı anlaşılıyor! Mali aristokrasi, bankalar olarak örgütlenmiş kreditörlerdir. Üstelik emperyalizm çağında ulusal bankaların yapabileceğinden çok daha fazlasını emperyalizmin Dünya Bankası yapmakta; "Kuzey Ege Nehir Havzası YP" vb.bilimsellikten uzak projeler için kredi açmakta, yağmaya ortak olmaktadır. Borçlandırmak suretiyle, emperyalist hegomonyaya bağlanan "gelişmekte olup"da bir türlü "gelişemeyen" geç kapitalist ülkeleri, kendi özelinde Türkiye kapitalizmini, şüphesiz Varlık Fonu ipotekli, devlet garantisiyle bağımlı hale getirmekte, ulusal sermayeye ortak olmaktadır.

"Yukarıda söylendiği gibi, üzerine onlarca baraj kurulan, HES'ler, JES'ler yapılan su kaynakları kuruyor, yaşam ve geçim kaynağı su ve toprak geri dönüşsüz olarak kaybediliyor. Türkiye kapitalizmi, tüm toplumsal alanlarda olduğu gibi, suyu ve toprağı yönetemiyor. Serbest piyasada alınıp satılan metaya, sermayenin çıkarına emekçi, üretici milyonların zararına tüketim nesnesine dönüştürüyor. Yönetemiyor. Öyleyse, ellerini toprağımızdan ve sularımızdan çeksinler. Bırakın sularımız özgür aksın. Başka Türkiye yok, başka Anadolu yok, Ege, Marmara, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa yok! Bu memleket bizim; üzerinde yaşayıp yaşatanların, doyup duyuranların, sahip çıkanlarındır. Vazgeçilmez yaşam ve geçim araçlarının savunulmasında hukukun üstünlüğünün kaybedildiği, sağlanamadığı yerde hakkın öznesi üretici güçlerin direnmek hakkı doğar(...)

Bu borcu ödemeyeceğiz. Çünkü; "Reşitköy Göleti ve Bahadınlı Regülatörü Sulama Yıkama Eleme Tesisi Projesi", parçası olduğu "Kuzey Ege Nehir Havzası Yönetim Planı Nihai Raporu ve Stratejik Çevresel Değerlendirme Raporu" kiminse, kim istiyorsa o; 30 Kasım 2021 t.li Balıkesir Politika gazetesinin başlığında ifadesini bulan; "2021 yılı itibariyle 74 milyon TL"yi servetine katacak olan sermaye sınıfı üyelerine ödetilmelidir. Sermayeye kaynak olarak aktarılan yapı ve inşaat maliyetleri için yapılan borçlanmalar enflasyon, vergi, harç, haraç, mezat, borç, fatura, Kıdem Tazminatı Fonu, İşsizlik Fonu, Fakfuk Fon, Deprem Sigortası, Özel Sağlık Sigortası ve benzeri isim altında "zor alım" yoluyla, emek ürünü gibi yaşam ve geçim araçlarına da el koyulan, mülksüzleştirilen üretici sınıflara ödetilemez. Dava konusu projeler ve raporlar İPTAL edilmeli, yargılama süresince Yürütmesinin Durdurulmasına karar verilmelidir."(12.01.2022t.li d. dilekçesi)

Dolayısıyla, yaşam ve geçim kaynağı toprak ve suyun, sermayenin yerlisi yabancısı, TÜMAD Madencilik ve diğerleri her kim olursa olsun, malı değildir; satılık hiç değildir. Yaşam hakkı ve kaynakları, vazgeçilmezdir. Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa sahil şeridinde yaşayıp yaşatan, üreten, doyup doyuran herkesi, Adil ve Etkili Bir Yargıya Erişim Hakkını kullanmaya, davaya katılmaya çağırıyoruz. Zafer, yaşam ve geçim araçlarına sahip çıkanların olacaktır; üretici, emekçi, işçi sınıfların zaferinde sizin de iziniz olsun. Bugün davamıza katılmayanlar, yarın sevincimize de ortak olamayacaklardır. Davanın açılış masraflarının, gönüllüler tarafından karşılandığını buraya not edeyim. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam. Kaynakça ektedir.İndirip okuyabilirsiniz.
Arzu KIR

14 Ocak 2022
hukukarzu@gmail.com

*https://www.tarimorman.gov.tr/SYGM/Belgeler/kuzey%20ege%20nhyp%20nihai%20raporu/Kuzey%20Ege%20NHYP%20Stratejik%20%C3%87evresel%20De%C4%9Ferlendirme%20Raporu.pdf


*** https://www.worldbank.org/tr/news/press-release/2019/01/22/irrigation-in-turkey-to-be-modernized-with-world-bank-financing

**** Marks, Fransa'da Sınıf Mücadeleleri, 1848-1850, Çev. Erkin Özalp, Yazılama, 2.Bası, 2012
*****Arzu KIR,21.Yüzyılın Feuerbach ya da Dühring'i Harari'nin Sapiens'ine Bir Eleştiri Denemes

Facebook'tan Yorumlar:

"
Tarih: 14.01.2022 Saat: 19:46

 
İlgili Bağlantılar
· Diğer yazılar: Yazar: Arzu Kır

En çok okunan yazı: Yazar: Arzu Kır:
Bin Pınarlı Kaz Dağları Ve Troya Savaşları


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

İsterseniz bu habere / yazıya puan verebilirsiniz. Kasıtlı olarak çok iyi ya da çok kötü puan vermek dürüst olmayan bir davranıştır, ilgili kişilere hatırlatırız:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Tavsiye Et Tavsiye Et

 Bu yazıyı paylaşBu yazıyı paylaş

facebook ta paylas

twitter de paylas

"Giriş" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yazılar ve yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Bu resmi görmeniz için 'flash player' iniz olmalş...
© w w w . s i r i n c e . n e t 1999-2008 Bütün hakları saklı Degildir!


Sitemiz katılımcıların düşüncelerini düşünce özgürlüğü ortamında paylaştığı bir sitedir.
Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitemizdeki her türlü materyal kullanılabilir. Lütfen sitemizi kaynak gösteriniz.
Web site engine's code is from PHP-Nuke
Sayfa Üretimi: 0.11 Saniye